Kolorystyka bukietu ślubnego
W przeszłości bukiet panny młodej składał się tylko z białych kwiatów, co symbolizowało czystość, niewinność. Teraz biel również jest na topie, lecz niektóre dziewczęta chcą by kwiaty pasowały nie tylko do nich samych, lecz też do sukni druhenek i by dana kolorystyka była motywem przewodnim całej imprezy.Nie bójcie się białych bukietów do białych sukni! Biel jest bardzo zróżnicowana w swoich odcieniach i intensywności kolorów.
Wybierając kwiaty, warto, więc pokazać floryście próbkę materiału sukni. Może to być bardzo pomocne przy doborze kolorów.
Kształt
Jest kilka klasycznych kształtów bukietów, więc dobry florysta powinien być zaopatrzony w album ze zdjęciami, aby móc je zademonstrować. florysta również powinien być w stanie doradzić, jakie kwiaty pasują do danego kształtu, biorąc pod uwagę kolorystykę i dostępność kwiatów o danej porze roku.Najpopularniejsze kształty to wiązanka spływająca "wodospad" i okrągły, tradycyjny "biedermeier.
Bukiet wydłużany odwraca uwagę od okrągłych kształtów kobiecych, dzięki czemu wyszczupla całą sylwetkę. Jednakże może też przyćmić drobną pannę młodą, jeśli jest za duży. Kaskadowy kształt bukietu najlepiej pasuje do sukien długich i szerokich.
Okrągła wiązaneczka natomiast skupia uwagą na środkowej części ciała. Będzie odpowiednia dla dziewcząt drobnej budowy i niezbyt wysokich.
Bukiet powinien być trzymany tuż poniżej poziomu talii. Lecz gdy za bardzo zasłania piękną suknię, którą (jak wszystkim wiadomo) powinno być widać, młoda może wybrać bukiet, który „spływałby” z ramienia.
Podsumowując:
długie suknie – duże bukiety
krótkie sukienki – okrągłe bukieciki (nawet pojedyncze kwiaty)
krótkie sukienki – okrągłe bukieciki (nawet pojedyncze kwiaty)
Bukiet ślubny wykończony i przewiązany wstążką symbolizuje spójność, jednomyślność.